sobota, 19 lipca 2014

O demakijażu słów kilka...

Witajcie :)

Dzisiejszy post będzie dotyczył demakijażu. Jest to podstawa pielęgnacji skóry, po makijażu cera musi się zregenerować oraz odpocząć. Jego brak jest poważnym błędem.


Prawidłowy demakijaż pozwala na usunięcie z powierzchni twarzy brudu, kurzu, a także innych zanieczyszczeń takich jak pot, wydzielina łojowa, które utrudniają skórze właściwe oddychanie. Nie należy nakładać kremów, czy makijażu na niedokładnie oczyszczoną twarz. Powinien być wykonywany wieczorem i rano. Poranne oczyszczanie twarzy jest również bardzo istotne, gdyż skóra odnawia się w nocy i wytwarza sebum, które należy usunąć.

Makijaż pozostawiony na skórze może być przyczyną różnych problemów np. pojawienia się zaskórników, wyprysków, zatkania porów.

Przed przystąpieniem do demakijażu należy dokładnie umyć ręce.

Prawidłowo przeprowadzony demakijaż powinien przebiegać w kilku etapach:

1. Demakijaż oczu - należy dokładnie zmyć cień z powiek oraz tusz z rzęs. W tym celu nasączamy płynem bawełniany wacik, zamykamy oczy i delikatnie przemywamy powieki w kierunku do wewnętrznego kącika. Aby usunąć tusz przykładamy wacik do włosków i przemywamy rzęsy ruchem skierowanym w dół, aż pozbędziemy się go całego. Źle oczyszczone rzęsy stają się kruche i mogą się łamać. Należy pamiętać, aby nie trzeć mocno oczu, ponieważ skóra w tym miejscu jest delikatna i możemy doprowadzić do jej rozciągnięcia, a w efekcie uzyskać zwiotczałą skórę.
Do demakijażu oczu powinniśmy używać delikatnych, hipoalergicznych i bezzapachowych preparatów.

2. Demakijaż twarzy - nakładamy piankę, mleczko bądź inny preparat przeznaczony do demakijażu twarzy i dokładnie rozprowadzamy go po twarzy i szyi opuszkami palców wmasowując, aby substancje oczyszczające połączyły się z osadzonymi na skórze zanieczyszczeniami. Zmywamy twarz kolistymi ruchami. Najpierw policzki, potem szyję, podbródek i przesuwamy wacik w kierunku czoła. Następnie usuwamy wszystko wilgotną chusteczką lub wacikiem, bądź zmywamy wodą mineralną. 

3. Tonizowanie - tonik przywraca skórze właściwe ph, ściąga pory, łagodzi podrażnienia oraz usuwa resztki zanieczyszczeń.  Zapewnia skórze kwaśny odczyn, który chroni ją przed bakteriami i szkodliwymi substancjami chemicznymi, chroni ją również przed negatywnymi skutkami oddziaływania czynników zewnętrznych, w związku z czym opóźnia starzenie. 

4. Na samym końcu nakładamy krem pielęgnacyjny odpowiedni do rodzaju skóry. Wklepujemy go delikatnie w skórę twarzy, szyi i dekoltu. 


Poniżej przedstawię przykładowe kosmetyki przeznaczone do demakijażu:

1. Vichy Pureté Thermale 3w1, preparat do demakijażu 3w1


Produkt ma właściwości toniku, mleczka oraz płynu do demakijażu oczu. Skierowany szczególnie do skóry wrażliwej. Hypoalergiczny, zawiera wodę termalną z Vichy. Kontrolowany dermatologicznie. Testowany na skórze wrażliwej. Po użyciu nie ma uczucia ściągnięcia oraz dyskomfortu.
Kosztuje ok. 50-60 zł

2. Garnier Essentials, mleczko do demakijażu dla skóry wrażliwej


Dla skóry, która jest wrażliwa lub szybko ulega podrażnieniom podczas demakijażu. Po użyciu skóra jest oczyszczona i miękka, a Ty zapomnisz o uczuciu ściągnięcia. Dzięki formule wzbogaconej w kojący ekstrakt z nenufaru, mleczko nie ma zapachu. Nie zawiera alkoholu ani barwników. 
Kosztuje ok. 14 zł

3. Eveline Cosmetics BioHyaluron 4D, oczyszczający płyn micelarny 3w1 do skóry tłustej i mieszanej


Płyn do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Zapewnia potrójny efekt: dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę z makijażu i zanieczyszczeń, usuwa nawet wodoodporny makijaż, oraz matuje skórę w strefie T (czoło, nos, broda). Unikalna beztłuszczowa receptura reguluje prace gruczołów łojowych i zapobiega powstawaniu zaskórników. Formuła płynu nawilża, koi i łagodzi podrażnienia, nie naruszając warstwy hydrolipidowej naskórka. Doskonale zastępuje mleczko i tonik.
Kosztuje ok. 15 zł

4. Mixa, mleczko do demakijażu 'Optymalna tolerancja'


To lekka emulsja, która umożliwia skuteczny demakijaż w łagodny sposób bez konieczności pocierania. Dzięki temu idealnie odpowiada na potrzeby skóry bardzo wrażliwej i reaktywnej, ze skłonnością do reakcji alergicznych. Skóra jest perfekcyjnie oczyszczona nawet z najdrobniejszych śladów makijażu. Zostaje złagodzona i nawilżona, dzięki czemu jest miękka i elastyczna.
Kosztuje ok. 15-20 zł

5. Bourjois Gentle Eye Make Up Remover, delikatny płyn do demakijażu oczu


Delikatna, łagodząca formuła, zapobiega tworzeniu się cieni pod oczami. Dla osób o wrażliwych oczach i noszących szkła kontaktowe. Subtelna, łagodząca i beztłuszczowa, o właściwościach uśmierzających dolegliwości oczu. Delikatne działanie, formuła wzbogacona w ekstrakt zielonej herbaty o powszechnie znanych właściwościach leczniczych i łagodzących. 
Kosztuje ok. 18-20 zł

6. Nivea, dwufazowy płyn do demakijażu oczu


Delikatnie i efektywnie usuwa nawet najbardziej trwały makijaż oraz tusz. Chroni delikatne okolice oczu i pielęgnuje rzęsy. Wzbogacony w ekstrakt z bławatka. 
Kosztuje ok. 15 zł

7. Eveline Cosmetics BioHyaluron 4D, delikatna emulsja do demakijażu 3w1


Delikatna emulsja do demakijażu 3 w 1 Bio Hyaluron 4D to innowacyjna formuła bogata w substancje bioaktywne, która łączy właściwości mleczka, toniku oraz płynu do demakijażu oczu. Niezwykle delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę twarzy i oczu, doskonale usuwa nawet wodoodporny makijaż. 
Kosztuje ok. 15 zł

8. Garnier Skin Naturals, płyn micelarny 3w1


Płyn micelarny 3 w 1 to prosty sposób, by usunąć makijaż oraz oczyścić i ukoić całą skórę (twarz, oczy, usta) za pomocą jednego gestu. Nie wymaga spłukiwania. 
To pierwszy inteligentny produkt oczyszczający od Garniera, w którym została zastosowana technologia miceli. Nie musisz już trzeć, by pozbyć się zanieczyszczeń i makijażu - micele wiążą je niczym magnes. Efektem jest idealnie czysta skóra bez pocierania. Bezzapachowy. 
Kosztuje ok. 20 zł

9. Garnier Skin Naturals, ekspresowy demakijaż oczu 2w1


Dwufazowy płyn do demakijażu oczu ze wzmacniającym rzęsy ekstraktem z argininy. Skutecznie usuwa każdy typ makijażu, nawet wodoodporny.
Produkt łagodny dla oczu, nieperfumowany, testowany okulistycznie. 
Kosztuje ok. 15 zł

10. Nivea Visage, delikatny płyn do demakijażu oczu


Płyn do demakijażu oczu Nivea Visage dokładnie usuwa makijaż, nie pozostawiając tłustej warstwy.
Efekt: usunięty makijaż i zadbane rzęsy.
Przebadany dermatologicznie i okulistycznie.
Bezpieczny dla osób noszących szkła kontaktowe.
Kosztuje ok. 15 zł

11. Mixa Anti-Dryness, mleczko do demakijażu przeciw przesuszaniu


Mleczko do demakijażu przeciw przesuszaniu wzbogacone lipidami jest specjalnie przystosowane do oczyszczania skóry wrażliwej i suchej. Zawiera nawilżającą glicerynę i olejek ze słodkich migdałów, znany z właściwości odżywczych i zapobiegających przesuszaniu skóry.
Kosztuje ok. 15-20 zł

12. Bioderma, Sebium H2O, płyn micelarny do skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej


Płyn micelarny o działaniu antybakteryjnym do oczyszczania twarzy. 
Wskazania:
Codzienna higiena skóry
- Mieszanej i tłustej
- Trądzikowej
- Trądzikowej poddanej kuracji wysuszającej 
- Podrażnionej wskutek nadmiernego rogowacenia naskórka, zwłaszcza przy ujściach mieszków włosowych
Działanie i właściwości:
- Reguluje pracę gruczołów łojowych
- Posiada właściwości kojące i łagodzące
- Nie narusza hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry
- Bardzo dobrze tolerowany
- Nie wysusza skóry
Kosztuje ok. 35 zł (200 ml), ok. 50 zł (500 ml)


A Wy jakich produktów używacie? :)






21 komentarzy:

  1. Kiedyś nie stosowałam nic, nie myłam buzi rano tylko od razu nakładałam makijaż, czasami nawet kładłam się z resztkami makijażu na twarzy... to był poważny błąd. W końcu zaczęłam dać o buzię i poprawa jest 100-procentowa. Nie ma opcji bym zasnęła z makijażem lub nie umyła buzi rano... Teraz szukam dobrego toniku złuszczającego, byłabyś w stanie coś polecić?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Słyszałam, że tonik złuszczający z Clinique jest dobry, ale osobiście go nie miałam. Może spróbuj wykonać sobie własny? Np. na Biochemii Urody czy e-naturalne można kupić zestaw do zrobienia własnego toniku, wyjdzie dużo taniej i dostępne są różne zawartości kwasów :)

      Usuń
  2. Nie potrafię zasnąć, dopóki nie zrobię demakijażu twarzy :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam wieczorny demakijaż :) Stosuję micela z BeBeauty, chusteczki z Alterry i emulsję z Anidy :) Moja święta trójca :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja tylko ten micel z biedronki stosuje i kremik, ale zabawy z tym co niemiara :P

    OdpowiedzUsuń
  5. Dla mojego stanu cery demakijaz to podstawa :).

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja najczęściej wybieram duet micela i dwufazy ;) Czego płyn nie ruszy to dwufazowy usunie i makijaż znika bardzo szybko ;)

    OdpowiedzUsuń
  7. Miałam nr 10 i bardzo dobrze się spisywał :) teraz używam micela z Vichy z tej samej serii co przedstawiłaś :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Muszę wypróbować dwufazowy płyn z Nivea:)

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja do demakijażu używam płynów micelarnych, obecnie tego z Garniera i jestem z niego bardzo zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Lubię ten dwufazowy płyn Nivea :). Ja mam Synergen, żel z Marizy i pełno miceli :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja po każdym demakijażu i tak muszę umyć dokładnie twarz wodą z żelem.

    OdpowiedzUsuń
  12. Ciekawy post, aktualnie szukam jakiegoś dobrego płynu micelarnego ;))

    OdpowiedzUsuń
  13. Bardzo przydatny post ; )) . 6 i 12 dobrze mi znane <3 .

    OdpowiedzUsuń
  14. Demakijaż jest dla mnie bardzo ważnym elementem pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Codziennie stosuję mleczko, tonik, płyn do demakijażu oczu i żel do mycia twarzy z wodą.

    OdpowiedzUsuń
  15. Ooo bardzo fajny post :)
    A ten płyn dwufazowy z Nivei miałam i strasznie podrażniał mi oczy :(

    OdpowiedzUsuń
  16. chcę wypróbować mixe i bioderme ;)
    aa ten z nivea dwufazowy strasznie mnie piecze :(

    OdpowiedzUsuń
  17. Ja ostatnio wybieram micele, bo wiele mleczek podrażniało mi oczy.

    OdpowiedzUsuń
  18. Ja uzywam miceli do oczu i mydła marsylskiego do twarzy - bajka!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za każdy komentarz :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog - zaobserwuj.
Z pewnością będzie mi bardzo miło :)