sobota, 20 października 2012

Kosmetyki dla alergików

Witajcie :)
Dzisiaj mam dla Was króciutki artykulik na temat kosmetyków dla alergików.

Ja na szczęście nie mam tego problemu ale wiem, że wiele z nas boryka się z tym.
Konieczne jest wtedy używanie odpowiednich kosmetyków po to by nie podrażnić swojej już wrażliwej skóry.

Droga czytelniczko, jeśli masz nieszczęście należeć do grupy kobiet, cierpiących na nadwrażliwość skóry, to z pewnością używasz łagodnych kosmetyków. Powinny to być produkty, które są przeznaczone dla delikatnej skóry. W przypadku kiedy Twoja nadwrażliwość połączona jest z alergią na wybrany składnik, to kosmetyki dla alergików są dla Ciebie koniecznością, nie wyborem. Ten rodzaj kosmetyków jest również określany jako hipoalergiczne. Oznacza to po prostu, że zostały one opracowane w specjalny sposób, tak aby nie powodowały reakcji alergicznej skóry. Niepożądane reakcje najczęściej są spowodowane przez poszczególne składniki, użyte do wyprodukowania określonego kosmetyku. Prowokując składniki obejmują najczęściej związki metaliczne. Zawarte są one zazwyczaj w cieniach do powiek i kredkach do oczu. Również niektóre kremy przeciwsłoneczne mogą powodować zmiany alergiczne. W dobie chorób cywilizacyjnych alergie plasują się w pierwszej trójce, dlatego też producenci wyszli naprzeciw i zaczęli produkować kosmetyki dla alergików. Na szczęście producenci kosmetyków coraz częściej zastępują wywołujące alergię składniki alternatywnymi, bezpiecznymi  dla osób z delikatną skórą i podatnymi na uczulenia.

  


W celu zapoznania się z dokładniejszymi informacjami kliknijcie w link :)


A wieczorem kolejna recenzja maseczki w ramach TAGu :)

 

6 komentarzy:

 1. na szczęście nie mam tego problemu ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie należę do wrażliwców, na szczęście, ale ostatnio większą uwagę przywiązuję do tego, co kupuję, mimo wszystko warto czytać składy kosmetyków

  Tak, niestety. Troszkę śmiać mi się chce, kiedy komuś zależy tylko na tym by mieć wielu obserwatorów. ja o wiele bardziej doceniam fakt, że blogerka ze mną rozmawia, poznajemy się, to sprawia, że czuję się doceniana :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też alergikiem nie jestem, ale czasami zdarzy się, że mnie coś uczuli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo widzę że zawojowałaś nie tylko fbl, ale i blogspotem. ;)))
  Super i również sobie poobserwuję ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli coś dla mnie ;) Bardzo fajny blog. Obserwuję. Zapraszam także do siebie:
  http://modelinadoroslej.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze można sięgnąć po kosmetyki bez chemii. To alternatywa dla alergików, no i produkty dla dzieci - też są mniej alergizujące niż tradycyjne kosmetyki drogeryjne.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za każdy komentarz :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog - zaobserwuj.
Z pewnością będzie mi bardzo miło :)