niedziela, 10 kwietnia 2016

Dafi, dzbanek filtrujący z filtrem magnezowym

Witajcie :)

Z dzbankiem Dafi mam do czynienia od kilku lat. Jednak teraz dostępny jest także filtr z jonami magnezu, który dodatkowo wzbogaca wodę właśnie o ten pierwiastek.Magnez, to jeden z biopierwiastków, którego większość z nas ma w organizmie zbyt mało. Znaczne niedobory obserwuje się szczególnie u młodzieży w wieku szkolnym i ludzi starszych. Zbyt niski poziom tego pierwiastka może być przyczyną wielu niepowodzeń szkolnych, związanych zarówno z obniżeniem wyników w nauce, jak i niewłaściwym zachowaniu wynikającym z nadpobudliwości psychoruchowej, nadagresywności, obniżonej koncentracji i zdolności do przyswajania wiedzy. Niedobór magnezu powstaje m.in. na skutek: szybkich kuracji odchudzających; długotrwałego zażywania leków; przedłużających się sytuacji stresowych, przepracowania, złej atmosfery w domu lub w pracy; stosowania używek - alkoholu, kawy, środków odurzających, anabolików, niektórych lekarstw (antybiotyki, cytostatyki, leki uspokajające i psychotropowe, leki nasenne, doustne środki antykoncepcyjne) oraz tzw. używki energetyzujące.
Objawami niedoboru magnezu mogą być np.: skurcze mięśni łydek; drżenie powiek; bolesny przebieg menstruacyjny; problemy z zaśnięciem; migrena; apatia, brak koncentracji i trudności zapamiętywania. Na niedobory magnezu szczególnie podatne są dzieci, młodzież szkolna, osoby starsze, sportowcy, ludzie ciężko pracujący fizycznie (obfite pocenie się i utrata magnezu przez skórę) oraz ludzie przebywający w bardzo gorącym klimacie.
Ciągły niedobór magnezu generuje procesy chorobowe, np. osteoporozę. W kościach zdrowego człowieka, w ok. 60 procentach zbudowanych z wapnia, którego przyswajanie jest zależne od witaminy D3, a synteza tej witaminy jest magnezozależna, powstają ubytki.

Jak widać, niedobór magnezu powoduje bardzo poważne konsekwencje, ale od teraz możemy się wspomóc specjalnym filtrem, który uzupełni wodę kranową o ten cenny dla naszego organizmu pierwiastek.Ponadto filtr poprawia jakość wody, dzięki czemu nadaje przygotowanym napojom i posiłkom wyjątkowy smak i aromat. Usuwa z wody kranowej chlor, niektóre metale ciężkie oraz inne szkodliwe substancje.

Myślę, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i warto zainwestować w tego typu dzbanek i filtr. 

Taki dzbanek w zależności od modelu kosztuje ok. 50 zł i można go nabyć np. tutaj.
Filtr kosztuje 18 zł, ale w zestawie wychodzi jeszcze trochę taniej. Do nabycia np. tutaj.

Ponadto niektóre modele dzbanków i wszystkie filtry dostępne są w Rossmannie.
8 komentarzy:

 1. Uwielbiam dzbanki filtrujące :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam dzbanek Dafi ale bez filtrów z magnezem :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam dzbanek Dafi, ale ciekawi mnie ten wkład z magnezem :)

  ___________________________________________________________
  Jeśli możesz kliknij w linki w najnowszym poście, dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. i u mnie te dzbanki goszczą od kilku lat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w domu filtr, ale inny, ale zaciekawiłaś nie tym magnezem. Często mamy niedobór tego pierwiastka i tak, jak napisałaś, ma to nieprzyjemne skutki.

  OdpowiedzUsuń
 6. uwielbiam dzbanki dafi, a magnez przyjmuję w postaci suplementu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Również używam dzbanka Dafi tylko inny model i jestem z niego zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim za każdy komentarz :)

Jeśli spodobał Ci się mój blog - zaobserwuj.
Z pewnością będzie mi bardzo miło :)